Mapa serwisu      

Magazyn Agencji Rozwoju Przemysłu - Gospodarka i Przemysł - Wydanie Specjalne

W Rzeszowie o inwestycjach

ARP S.A., zarządzając specjalnymi strefami ekonomicznymi oraz parkami przemysłowymi, często angażuję się w przedsięwzięcia mające na calu przyciągnięcie do Polski zagranicznego kapitału. Pod koniec września w Rzeszowie odbyła sie 12. Konferencja Inwestorów na Europę Wschodnią zorganizowaną przez firmę Metroplan Eastern Europe przy współudziale ARP S.A.

- Niemal wszystkie dotychczasowe konferencje miały miejsce w Niemczech. Tym razem namówiłam firmę, by wybrała Polskę - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Susanna Brittani z firmy BNG Brittani Network Group, współorganizatorka konferencji. Do Rzeszowa przyjechali przedstawiciele 12 firm z Niemiec, które szukają terenów pod inwestycje w tej części Europy. Być może wybiorą Podkarpacie. Tym bardziej, że zainwestowało tu już 160 przedsiębiorstw z tego kraju.

- Konferencja to pierwszy krok inwestorów, którzy przyjechali na nią głównie po to, by zdobyć informacje. Obserwuję ich i widzę ogromne zdziwienie, że ten region tak bardzo się rozwinął pod względem przemysłowym - powiedziała Susanna Brittani i dodała, że inwestorzy szczególnie interesowali się losami Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Nowe tereny dla inwestorów w jego obrębie mają być gotowe w 2011 r. Powstanie też budynek o powierzchni ponad 5 tyś. m. kw., w którym będą mogły się ulokować 42 firmy.Źródło: Gospodarka i Przemysł - Wydanie Specjalne

Copyright © 2010 Brittani Network Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Kiwi Media