Mapa serwisu      

Serwis Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa - Wizyta Konsula Honorowego Szwecji Tadeusza Iwanowskiego w Rzeszowie

          W czwartek przebywał z wizytą w Rzeszowie Tadeusz Iwanowski, Konsul Honorowy Szwecji, który był gościem Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. W spotkaniu w Ratuszu uczestniczyli także Susanna Brittani - Prezes BNG, Anna Misiołek – członek Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, Adam Gajdek - Konsul Honorowy Niemiec a zarazem członek Business Centre Club, oraz Mieczysław Łagowski - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie.

Celem wizyty Konsula Szwecji była chęć głębszego poznania Rzeszowa, jego oferty inwestycyjnej, która ma być przydatna w przyszłych kontaktach z inwestorami ze Szwecji. Poruszany był także pomysł utworzenia w Rzeszowie oddziału Izby Polsko-Szwedzkiej, której zadaniem byłoby ściąganie inwestorów na Podkarpacie, a także promowanie naszych firm, skupionych głównie w stowarzyszeniach Dolina Lotnicza oraz Informatyka Podkarpacka w Szwecji.

- Chcielibyśmy zorganizować w Szwecji seminarium, na którym to promowany byłby Rzeszów oraz podkarpackie firmy – mówił na spotkaniu konsul Iwanowski. Dodał, że Rzeszów ma potężny potencjał, ale przez inwestorów szwedzkich jest mało znany, i spotkanie tego typu ułatwiłoby w sposób znaczący nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi a szwedzkimi firmami.


Źródło: Serwis Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa

Copyright © 2010 Brittani Network Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Kiwi Media